اخبار

مشهد دومین قطب استارتاپ کشور است

مشهد دومین قطب استارتاپ کشور است
اولین نشست هم‌اندیشی فعالان استارت‌آپی مشهد با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد.
اولین نشست هم‌اندیشی فعالان استارت‌آپی مشهد با موضوع «توسعه و ارتقای خدمات در حوزه مدیریت‌شهری» با حضور جناب دکتر ناظمی، معاون محترم وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات کشور، جناب دکتر دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و جناب دکتر آل‌شیخ، معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد برگزار شد.
در این نشست که در مرکز نوآوری شهری برپا شده بود، فعالان استارت‌آپی مشهد نظرات و پیشنهادهای خود را درباره اکوسیستم کارآفرینی شهر و عوامل مختلف مؤثر در رشد آن بیان کردند و درخواست‌های خود را برای توسعه اکوسیستم استارت‌آپی مشهد با معاون محترم وزیر ارتباطات مطرح کردند.
حمایت از استارت‌آپ های کوچک، توجه به استارتاپ های اجتماعی، سرمایه گذاری در آموزش و ایجاد رشد اکوسیستم، اهمیت قوانین در ایجاد رقابت عادلانه و جلوگیری از تخریب شرکت های کوچک توسط شرکت های سرمایه دار و نیاز فعالان اینترنت اشیا به قانون‌گذاری از مهمترین مواردی بود که توسط فعالان استارت‌آپی مشهد مطرح کردید.
در این نشست معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد، با اشاره به ساختار توسعه‌ای و ویژگی های گردشگری شهر مشهد، ایجاد قطب فناوری‌های مالی کشور در این شهر را به عنوان یک فرصت معرفی کرد و حمایت از استارت‌آپ‌های مبتنی بر فناوری "فین‌تک" را از اولویت های شهرداری مشهد معرفی کرد.
او با اظهار امیدواری درباره اینکه مشهد بتواند در حوزه فین‌تک عملکرد قوی در آینده داشته باشد، گفت: البته در این زمینه شهرداری قصد ورود مستقیم به اکوسیستم استارت‌آپی را ندارد و تلاش می‌کنیم که از طریق حمایت از بخش خصوصی به این حوزه کمک کنیم. کمک‌های ما هم در 2زمینه تقسیم‌بندی می‌شود؛ اول ارائه داده‌های شهری به استارت‌آپ‌ها برای ایجاد کسب‌وکار مبتنی بر آن‌ها و دوم هم شناسایی مسائل شهری و ارائه آن‌ها به استارت‌آپ‌ها، تا بتوانند کسب‌وکار خود را بر اساس حل این مسائل پایه‌ریزی کنند و شهرداری را به‌عنوان مشتری محصول یا خدمت داشته باشند. توقع داریم که مجموع این برنامه‌ریزی‌ها در فاصله 3 تا 4سال بتواند به رشد و توسعه اکوسیستم استارت‌آپی مشهد کمک خوبی بکند.
در انتهای این نشست معاون محترم وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران، با بیان اینکه مشهد دومین قطب استارتاپی کشور است، اظهار کرد مشهد توانسته نقش تمرکز اکوسیستم استارتاپی کشور را از تهران کم کند و تغییری در حوزه رشد و بلوغ کسب وکارهای مبتنی بر فناوری در کشور ایجاد نماید به گونه که امروز 50 نرم افزار برتر کشور متعلق به دو شهر تهران و مشهد است.
دکتر ناظمی با اعلام خرسندی از بلوغ اکوسیستم استارتاپی مشهد و توجه مدیران شهری به منظور رشد و بالندگی این اکوسیستم، شهر مشهد را به عنوان دومین قطب موثر و تاثیرگذار در حوزه اقتصاد دیجیتال کشور معرفی کرد.
۹ شهریور ۱۳۹۸ ۱۵:۰۳
تعداد بازدید : ۱۴۰

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید