اخبار

بررسی مشکلات ارتباطی شهرستانهای سرخس، فریمان و بخش های احمداباد و رضویه مشهد

بررسی مشکلات ارتباطی شهرستانهای سرخس، فریمان و بخش های احمداباد و رضویه مشهد
با حضور نماینده شهرستانهای سرخس، فریمان و بخش های احمداباد و رضویه مشهد در مجلس شورای اسلامی در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، مشکلات ارتباطی این شهرستانها بررسی شد.
در این جلسه علی دلگیر مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ضمن خیرمقدم گزارشی از روند طرحهای اجراشده و دردست اقدام وزارت در حوزه ارتباطات شهرستانهای سرخس-فریمان و بخش های احمداباد و رضویه مشهد ارائه کرد و گفت: امیدواریم با اجرای طرحهای اینترنت روستایی و تلفن همراه در روستا شاهد به حداقل رسیدن مشکلات ارتباطی روستاها باشیم. وی همچنین با اشاره به طرح رومینگ دیتا بین اپراتورهای همراه و شرکت هایوب افزود: با اجرای این طرح مشترکین میتوانند با سیم کارتهای اپراتورهای همراه از طریق رومینگ دیتا به شبکه هایوب متصل شوند و دیگر نیازی به تهیه سیم کارت مجدد و یا مودم نیست که این کار باعث رفع مشکل نبود اینترنت در روستاها خواهد شد. دلگیر همچنین بر آمادگی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان درخصوص بررسی درخواستهای نمایندگان در حوزه‌های ارتباطی اعم از تلفن ثابت، همراه و اینترنت تاکید کرد و با اشاره به شروع عملیات پایش وضعیت ارتباطی روستاها در راستای توسعه متوازن خدمات ارتباطی در سطح استان، افزود: وضعیت تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان درحال پایش و بررسی توسط تیم های پایش میباشد. وی ابراز امیدواری کرد نتیجه این پایشها بتواند در برنامه ریزی جهت رفع مشکلات ارتباطی روستاها موثر باشد.
احسان قاضی زاده هاشمی نیز ضمن ابراز خرسندی از اقدامات وزارت ارتباطات درخصوص حل مشکلات ارتباطی روستاهای حوزه انتخابیه خود تامین پوشش چند روستا با احداث 4 سایت جدید مخابراتی و بهبود پوشش همراه مسیر جاده مشهد- سرخس را درخواست نمود.
۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹۲

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید