اخبار

پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات

اولین گردهمایی شرکت ها و محققین حوزه فاوا و سازمان های دولتی را برگزار شد

پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات,Reverse Pitch
گردهمایی شرکت ها و محققین حوزه فاوا و سازمان های دولتی در قالب رویداد Reverse Pitch با حمایت پارک فناوری اطلاعات و همکاری نظام صنفی استان خراسان رضوی برگزار گردید.

این رویداد با حضور آقای دکتر صدیق رئیس محترم پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات، آقای دکتر دلگیر مدیرکل محترم فناوری اطلاعات و ارتباطات استان،آقای دکتر فسنقری  مدیرکل محترم دفتر نظارت، ارزیابی و امور مجامع وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، آقای دکترسرائیان دبیر کل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و مدیران استانی و شرکت های فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات با حمایت پارک فناوری اطلاعات و ارتباطات و همکاری نظام صنفی رایانه‌ای استان در پنجشنبه  مورخ 14 شهریور ماه 98 از ساعت 8 صبح الی 17 برگزار گردید.

این رویداد که در قالب Reverse Pitch با طرح موضوع و ارائه چالش و فرصت ها در حوزه های فضا پایه با حضور نمایندگان سازمان فضای کشور، خدمات شهری با حضور مرکز نوآوری شهری و سازمان آتش نشانی استان، رایانش ابری و توسعه زیرساخت شبکه با حضور نمایندگان هلدینگ گرین وب و توسعه پلتفرم کسب و کار با حضور نمایندگان شرکت فناپ در محل پارک تخصصی فناوری اطلاعات و ارتباطات مشهد برگزار گردید.

دکتر صدیق در ابتدای رویداد ضمن تشکر از حضور فعال و توجه دستگاه های دولتی به بخش خصوصی، توسعه کسب و کار شرکت ها و ایجاد بخش خصوصی قوی را عاملی برای رشد اقتصاد دیجیتالی دانست و حمایت از توسعه کسب و کارهای  فناوری اطلاعات و ارتباطات را از مهمترین وظیفه پارک تخصصی ICT وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی کرد. ایشان با ارائه برنامه پارک فناوری اطلاعات در خصوص توسعه کسب و کار شرکت های عضو شبکه اقتصاد دیجیتال در قالب گرنت توسعه فناوری و گرنت توسعه بازار و همچنین پشتیبانی از تیم های شتابدهی، حضور پارک تخصصی ICT را عاملی برای رشد شرکت های بزرگ و متوسط معرفی کرد.

در ادامه جناب آقای دکتر سرائیان در خصوص برنامه راهبردی سازمان نظام صنفی کشور با عنوان طرح ملی بیستون مطالبی را ارائه نمودن. ایشان با اشاره به چهار بخش اصلی این برنامه راهبردی در قالب بسترسازی و یکپارچگی در تحول دیجیتال، ساماندهی و توانمند سازی در اقتصاد دیجیتال، توسعه و پیشرانی در تحول اقتصاد و توسعه شرکت های نوپا و نوآوری تا انتهای سال 1400، بیستون را به عنوان برنامه و نقشه راه نظام صنفی کشور معرفی کرد.

در ادامه نمایندگان سازمان فضایی کشور، سازمان آتش نشانی، شهرداری مشهد، هلدینگ فناوری اطلاعات و ارتباطات پاسارگاد،  هلدینگ دانش بنیان گرین وب به بیان چالش های سازمانی و پاسخ به سوالات در بورد های تخصصی با حضور استارتاپ ها و شرکت فعال حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات پرداختند.

 

۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۱۸
اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات |
تعداد بازدید : ۱۹۳

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید