جزییات خبر

در ادامه سفر وزیر ارتباطات به نور سلطان صورت گرفت

افتتاح مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان با حضور آذری جهرمی

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۶:۲۸

با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان (ابوریحان بیرونی) افتتاح شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در ادامه سفر به نور سلطان، پایتخت قزاقستان، با حضور در دانشگاه ملی اوراسیا، مرکز مطالعات اقتصادی ایران و قزاقستان (ابوریحان بیرونی) را افتتاح کرد.

این مرکز با همکاری دانشگاه علامه طباطبایی تأسیس‌شده است و بر همین اساس این مراسم با حضور حسین سلیمی، رئیس دانشگاه علامه طباطبایی و همچنین مجید صمدزاده صابر، سفیر فوق‌العاده جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان، برگزار شد.

آذری جهرمی در ادامه سفر دوروزه خود به قزاقستان از پارک اقتصاد دیجیتال شهر نور سلطان تحت عنوان «آستانه هاب» بازدید کرد.

رسانه جدید

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور شرکت در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) دیروز به قزاقستان سفر کرد.

اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) یک اتحادیه منطقه‌ای است که توسط اعضای اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع (CIS) شامل روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، مولداوی، ارمنستان، تاجیکستان و ترکمنستان تشکیل‌شده است.

هرساله اجلاس و نمایشگاه بین‌المللی دریکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. سال گذشته ترکمنستان میزبان کشورهای عضو بود و امسال نیز قزاقستان میزبانی از این اجلاس را برعهده‌گرفته است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید