جزییات خبر

در پایان سفر دو روزه وزیر ارتباطات به قزاقستان صورت گرفت

حضور آذری جهرمی در جمع کشتی گیران فرنگی کار ایران در «نور سلطان»

(سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸) ۱۷:۵۳

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در سالن رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان در نور سلطان، با کشتی گیران فرنگی کار، کادر فنی و هیئت همراه تیم ایران در این رقابت‌ها دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی، پیش از پایان سفر دو روزه خود به قزاقستان و ترک نور سلطان به مقصد تهران، به همراه مجید صمد زاده صابر، سفیر فوق‌العاده جمهوری اسلامی ایران در جمهوری قزاقستان، در سالن رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان (انتخابی المپیک 2020 توکیو) حاضر شد.

آذری جهرمی در این حضور با اعضای تیم ایران ازجمله کشتی گیران، اعضای کادر فنی و رئیس فدراسیون کشتی دیدار و گفت‌وگو کرد.

وزیر ارتباطات در دیدار با علی‌رضا دبیر، رئیس؛ حمید سوریان نایب‌رئیس فدراسیون کشتی و محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران و همچنین امیر قاسمی، محمدعلی گرایی و علیرضا نجاتی، فرنگی کاران کشورمان که با کسب مدال برنز در رقابت‌های قهرمانی جهان جواز حضور در المپیک 2020 توکیو را کسب کرده‌اند موفقیت‌های کسب‌شده را تبریک گفت.

آذری جهرمی همچنین برای آزاد کاران کشورمان در ادامه رقابت‌های کشتی قهرمانی جهان در نور سلطان آرزوی موفقیت همراه با کسب مدال‌های خوش‌رنگ و جواز صعود به المپیک 2020 را کرد.

رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان روزهای ۲۸ تا ۳۱ شهریورماه در شهر نور سلطان برگزار می‌شود. اعضای تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت‌های جهانی و گزینشی المپیک، بامداد امروز (سه‌شنبه) راهی این کشور شدند.

گفتنی است وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌منظور شرکت در اجلاس اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) دیروز به قزاقستان سفر کرد.

اتحادیه وزرای ارتباطات کشورهای مشترک‌المنافع (RCC) یک اتحادیه منطقه‌ای است که توسط اعضای اتحادیه کشورهای مشترک‌المنافع (CIS) شامل روسیه، بلاروس، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان، مولداوی، ارمنستان، تاجیکستان و ترکمنستان تشکیل‌شده است.

هرساله اجلاس و نمایشگاه بین‌المللی دریکی از کشورهای عضو برگزار می‌شود. سال گذشته ترکمنستان میزبان کشورهای عضو بود و امسال نیز قزاقستان میزبانی از این اجلاس را برعهده‌گرفته است.

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید